Tarpusavyje derančios spalvos

Kokios spalvos dera, viena vertus, yra labai subjektyvu, kita vertus, spalvų darną galima pagrįsti ir moksliškai.

 

Dengiant savas sienas, svarbiausias spalvos pasirinkimo motyvas – asmeninis skonis ir subjektyvus spalvų suvokimas. Kaip žinoma, dėl skonio nesiginčijama. O kam svarbi profesionalų nuomonė – prašo dizainerių pagalbos. Jie žino, kurios spalvos tarpusavyje dera, ką su kuo derinti, siekiant harmonijos ar norint ką pabrėžti, išryškinti. Pabrėžtina, kad pagrindinės spalvos, tarkim, raudona, turi labai daug atspalvių. Juk spalvą lemia ne tik jos atspalvis, bet ir sodrumas, ryškumas. Kiekvienas pagrindinio atspalvio variantas gali būti derinamas su visiškai skirtingomis spalvomis.

 

 

Prie RAUDONOS dera

Vadinamojo pirmojo plano raudona spalva ypač dera su šviesiais atspalviais, ji labai tinkama norint kažką pabrėžti, bet nereikėtų šia spalva dažyti viso kambario. Raudona puikiai dera ir prie baltos bei balkšvos smėlinės spalvos tonų, kreminės, vanilės spalvų, taip pat švelnių žalių ir šviesių pilkų atspalvių. Su raudona galima sėkmingai derinti ir ryškias spalvas, pavyzdžiui, pavasario žalumos spalvą, geltoną arba įvairius mėlynus atspalvius. Tik būtina atkreipti dėmesį į spalvų proporcijas. Šilti raudonai oranžiniai tonai kuria malonią ir jaukią aplinką. Šis įspūdis dar labiau stiprėja raudoną derinant su šviesiai pasteline geltona. Jei norite pabrėžti raudonai oranžinį atspalvį kaip akcentą, foną denkite neutralia šviesiai pilka spalva. Melsvai raudona, derinama su balta, pilka ir juoda, kuria elegancijos, modernumo įspūdį.

 

 

Prie GELTONOS dera

Geltonos spalvos spektras apima švelnius pastelinius ir sodrius bei ryškius geltonus, taip pat garstyčių, citrinos ar žaliai geltonus atspalvius. Geltonos deriniai su žaliais ir mėlynais atspalviais kuria puikią, natūralią kambario nuotaiką, gaivumo jausmą. Interjerui galima rinktis begalę žalios spalvos atspalvių, pradedant pasteliniais jos tonais, šviežių žirnių žalia, baigiant nendrių ir alyvuogių atspalviais. Optimistiškai ir jaunatviškai nuteikia geltonos derinys su žalsvai mėlyna spalva. Miesto prašmatnumą būstui suteiksite pasirinkę vyraujančios geltonos ir pilkos derinį – jis kuria švelnų, santūrų spalvų žaismo įspūdį. Labai išraiškingas ir charizmatiškas antracito ir geltonos spalvos derinys. Taikant geltoną spalvą prie raudonos, oranžinės ar rožinės, kuriama šilta, žadinanti, net egzotiška atmosfera. Dabartinė tendencija – geltonos bei smėlio, karamelės ir cinamono atspalvių deriniai.

 

 

Prie ŽALIOS dera

Žalia gali būti ir mėlyno, ir geltono atspalvių. Geltonai žali tonai veikia tonizuojamai, gaivinamai. Prie šviesių atspalvių – smėlio, kremo, vanilės ir šviesiai pilko – tinka mėlynai žali tonai. Šie deriniai sustiprina natūralaus gaivumo įspūdį. Labai raminamai veikia kartu su rudais atspalviais, teikia šilumos pojūtį. Madingi žalios deriniai su violetine ir uogų spalvomis. Švelnią pavasario nuotaiką skleidžia žalia, derinama su alyvine arba rožine spalvomis. Kontrastingai ir gyvybingai atmosferai kurti labai tinka raudoni akcentai. Mėlynai žali tonai, pavyzdžiui, mėtos žalumo, teikia ramybės jausmą, skatina atsipalaiduoti. Šis įspūdis dar labiau sustiprinamas naudojant rudus atspalvius. Mėlynai žali tonai skatina vėsos ir gaivos jausmą. Žalumą pabrėžti galima ir violetinės bei uogų spalvų akcentėliais.

 

 

Prie MĖLYNOS dera

Nelygu atspalvis, mėlyna gali raminti arba gaivinti. Mėlyna yra šalta spalva, kurią galima sušvelninti pasitelkus raudoną, pavyzdžiui, sukurti tamsų levandų atspalvį. Toks mėlynos atspalvis leidžia perteikti jaukią atmosferą. Su mėlyna dažniausiai derinami šviesūs tonai: kreminis, smėlio, rusvai gelsvas, pilkas, taip pat pasteliniai geltoni. Natūralumą perteikia šviesūs arba vidutinio tamsumo žalsvai mėlyni atspalviai, priderinti prie žalių ir rudų tonų. Rausvai mėlyni atspalviai kartu su šviesiais alyviniais kuria harmoningą, komfortišką atmosferą. Kontrastą pajusite mėlyną spalvą derindami su oranžine, geltona, raudona arba balta.

 

 

Prie VIOLETINĖS dera

Violetinė yra labai išraiškinga spalva. Ji turėtų būti naudojama akcentams. Dideliems sienų plotams tinka šviesios spalvos – pilka, kreminė, smėlio arba latės kavos spalva. Didingumo, taurumo įspūdį sukurs deriniai su tamsiai rudais, mokos, tabako, šokolado, atspalviais. Pasirinkus šiuos derinius labai svarbu tinkamai apšviesti kambarį. Itin madinga ir išraiškinga violetinės spalvos kombinacija su gelsvai žaliais arba žaliais alyvuogių tonais. Aktyvina ir labai intensyviai veikia violetinės derinys su oranžine. Šiam deriniui rekomenduojama lengvai pilkšva, vidutinio tamsumo violetinė spalva, pavyzdžiui, levandų. Violetinė puikiai tinka ir su šviesiai alyvine arba pilkšvai rausva spalvomis. Violetinės ir aukso spalvos derinys atrodo prabangiai.

 

 

Prie PILKOS dera

Pilka spalva gausi įvairių atspalvių: tai rausvai, melsvai, gelsvai pilka spalvos. Pilka yra elegantiška, diskretiška, išryškinanti kitas spalvas. Todėl ji ypač tinka įvairiems spalvų deriniams. Kaip jau minėta, viena pilka spalva suteikia elegantiškumo ir diskretiškumo. Su ja derinti rekomenduojama ryškias spalvas: raudoną, oranžinę, violetinę, geltoną ir rožinę, taip pat gaivius žalius atspalvius – patraukliems akcentams. Labai elegantiškai atrodo pilkos ir rusvų tonų smėlio spalvų derinys.

Prie RUDOS ir SMĖLIO spalvų dera

Rudos ir smėlinės spalvos yra šiltos, jos skleidžia malonią nuotaiką. Smėlinė spalva labai tinka kaip pagrindinė spalva, kurią galima pabrėžti ryškiais spalvų atspalviais. Ji neutrali, todėl gerai dera su daugybe atspalvių: oranžiniu, raudonu, žaliu, mėlynu, violetiniu, įvairių uogų. Puikiai galima derinti ir su šviesiomis spalvomis. Elegantišką įvaizdį sukursite pasirinkdami šviesiai arba vidutinio tamsumo pilką. Labai diskretiškai atrodys pilkos ir baltos sąskambis. Natūralumo įspūdį sukursite derindami su šviesiai mėlyna arba šviesiai žalia spalvomis. Kam labai patinka šiluma ir darna, gali derinti su abrikosų spalva. Pasirinkus tamsius rudus atspalvius, pagrindas turėtų būti šviesus. Puikiai tiktų balta, smėlinė, kreminė, abrikosų, šviesiai pilka, šviesiai mėlyna, švelni šviesi žalia, taip pat šviesi alyvinė spalvos. Norint papildomo akcento, galima pasirinkti violetinę, pavasario žalumos arba gaivią, ryškią mėlyną spalvas.