Spalvų derinimo koncepcija

Apie spalvų koncepciją kalbama tada, kai patalpos dažomos ne viena, bet keliomis skirtingomis spalvomis. Savaime suprantama, kad spalvos tarpusavyje turi derėti. Spalvų koncepcija – tai pavykęs spalvų derinys. Rezultatas – individualūs, įvairiapusiški, savitą charakterį turintys kambariai. Yra trys pagrindinės spalvų dermės koncepcijos.

Balta ir spalviniai akcentai

Beveik visą kambarį dažote baltai. Pavyzdžiui, tris sienas. Ir tik vieną – kita spalva. Arba kita spalva padengiate tik tam tikrą architektūrinį elementą, koloną ar nišą. Toks akcentas sudaro puikų kontrastą baltai spalvai. Akcentui galima pasirinkti bet kurią spalvą, neprieštaraujančią bendrajam kambario charakteriui. Pavyzdžiui, elegantiškai atmosferai kurti tinka rožinis akcentas. Bet kuriuo atveju galite rinktis begalybę derinių, nes balta dera prie daugelio kitų spalvų.

Spalvų vientisumo koncepcija

Pasirenkate šviesų atspalvį, kuriuo nuosekliai padengiate visų kambarių sienas. Tinka kreminiai, smėliniai šviesiai pilki ar šviesiai žali – beveik visi pasteliniai atspalviai. Taip spalviškai susiesite atskirus kambarius. Norėdami erdves vieną nuo kitos atskirti, naudokite ryškių spalvų, derančių prie kambario interjero, akcentus. Akcentams puikiai tinka ryškios spalvos: raudona, violetinė, uogų, oranžinė, tamsiai mėlyna arba sodri pavasario žalumos.

Kiekvienam kambariui – išskirtinė spalvų koncepcija

Kiekvienam kambariui parinkite savitus spalvų derinius. Spalva parenkama atsižvelgiant į kambario dizainą, paskirtį, dydį ir proporcijas. Ši koncepcija – labai universali, įvairi, lanksti, tačiau reikalaujanti nemažų kūrybinių pastangų.