Spalviniai baltų patalpų akcentai

 

Visiškai nesvarbu, kokį charakterį kambariui norite suteikti, – balta spalva gali būti naudojama visais atvejais. Balta yra amžina, nemirtinga, labai estetiška. Tai lengva, gryna ir ryški spalva. Elegantiškai atrodys visiškai baltas interjeras su mažais kitų spalvų akcentais. Išsirinkę pabrėžtiną sieną, nesirūpindami ją galite padengti bet kuria savo mėgstama arba naujausias tendencijas atitinkančia spalva. Spalvomis išryškinti prasminga tik pabrėžti norimą sieną. Pasirinkus spalvą, galima paryškinti pavienius kambario elementus, padalyti kambarį į paskiras erdves, atkreipti dėmesį į tam tikras detales arba baldus. Balta gali būti derinama beveik su visomis spalvomis. Bet kad akcentuojama siena atrodytų įspūdingai ir iškart prikaustytų dėmesį, reikėtų rinktis ryškias, sodrias spalvas, sudarančias kontrastą vyraujančiai baltai patalpų spalvai.

 

 

Balta ir raudona

Raudona ypač tinka akcentams, nes tai dominuojanti, pirmiausia į akis krintanti spalva. Melsvai raudona, tarkim, vyšninė, derinama su balta, kuria elegantiškumo, modernumo įspūdį.

Balta ir geltona, oranžinė

Oranžinė, pati šilčiausia, ir geltona spalvos labai traukia stebėtojo akį. Baltos ir geltonos derinys veikia itin teigiamai, suteikia gaivumo ir vasaros šilumos pojūtį.

Balta ir žalia

Baltos ir pavasario žalumos derinys teikia ypatingą gaivos jausmą.

Balta ir mėlyna

Ryškus kontrastingas derinys, skleidžiantis vėsą ir gaivą. Tai ypač būdinga baltos ir vidutinio tamsumo bei žaliai mėlynos sąskambiams. Tokie deriniai tinka patalpoms, įrengtoms pietinėje pusėje. Šilčiau atrodo tamsiai mėlyna su raudonos spalvos priemaiša.

Balta ir antracito spalva

Šis derinys atskleidžia didžiausią spalvų kontrastą (dar stipresnis poveikis gali būti tik derinant baltą su juoda). Ši spalvų pora kuria dalykišką, stilingą, labai reprezentatyvią atmosferą, tačiau dvelkia šalčiu. Šaltumo poveikį galima sumažinti naudojant spalvinį akcentą, pavyzdžiui, žalią.

Balta ir ruda

Šis derinys atrodo kilmingai ir elegantiškai, šilti rudi tonai sušvelnina šaltai baltą foną.

Balta ir švelnių spalvų akcentai

Kam patinka švelnūs akcentai, renkasi ne tokius ryškius ir spalvingus tonus, su balta sudarančius švelnesnius sąskambius, pavyzdžiui, pilkus, šviesiai mėlynus, alyvinius, rusvai gelsvus, balintos kavos atspalvius.