Sėkmingi spalvų deriniai

 

Spalvas derinti visai nesudėtinga, jei remiamasi keletu pagrindinių taisyklių. Derindami spalvas turime labai daug galimybių gyvenamąsias patalpas įrengti charakteringai, nuotaikingai. Atsižvelgdami į savo norus galite kurti harmoningą, neutralią, aktyvinančią, įdomią ir dinamišką, išskirtinę ar labai išraiškingą nuotaiką. Panorėję savo erdvę galite keisti Jums pačiu priimtiniausiu būdu.

 

 

Kelių vienos spalvos atspalvių derinimas

Tai labai harmoningi deriniai. Vienos spalvos šviesūs tonai derinami su tamsiais. Pavyzdžiui, švelni smėlinė spalva pasirenkama kaip pagrindinė, o tamsiai ruda spalva – kaip akcentas. Arba, tarkim, vanilinė geltona derinama su ryškia geltona; švelni žalia su ryškia gaivia žalia, o violetinė su alyvine. Toks atspalvių derinimas dar vadinamas šviesių ir tamsių tonų derme, o vienas iš ryškiausių tokio tipo derinių – juodos ir baltos spalvų kombinacija. Derindami spalvas, nepamirškite atsižvelgti į skirtingą sienų apšvietimą.

Ryškių spalvų deriniai

Skirtingų spalvų derinių pasirinkimas labai didelis. Kontrastingi deriniai gerai išreiškia stiprų, temperamentingą charakterį. Tinkamai parinktas spalvų santykis iškart patraukia žvilgsnį. Labai svarbu tinkamai nustatyti spalvų proporcijas. Vienas iš pasirinktų atspalvių turi dengti mažesnę ploto dalį, tapti akcentu. Labai svarbus ir pasirinktų spalvų ryškumas. Pasirinktą ryškų atspalvį (pavyzdžiui, ryškią šviesią žalią spalvą) reikia derinti su šviesesniais ir švelnesniais tonais (pavyzdžiui, pasteline geltona). Oranžinės ir levandų derinys sieną pagyvina, teikia judrumo pojūtį. Norėdami sužinoti, ar kontrastas nebus per didelis, ar atitiks Jūsų norus, būtinai pasitikrinkite padengdami bandomąjį plotą. Pasirinkus pilkšvesnį levandų atspalvio akcentą, kontrastas mažėja. Levandų atspalvis prigesina ryškią oranžinę – kad per daug nerėžtų akių. Toks spalvinis derinys nėra labai ryškus ir teikia malonių pojūčių.

 

 

Achrominių spalvų deriniai

Prie achrominių spalvų, be baltos ir juodos, priskiriami visi atspalviai: pilkos, rudos ir smėlinės. Šių spalvų deriniai esti labai santūrūs. Derindami šias spalvas, sukursite ramybės, elegancijos, švarumo įspūdį.

Ryškių ir blankių spalvų deriniai

Žaismingai derinant ryškias ir achromines spalvas, išskiriami puikiausi akcentai, pavyzdžiui, raudona ir pilka, oranžinė ir smėlinė, žalia ir pilka, violetinė ir karamelinė. Kas nori išreikšti natūralumą, turėtų rinktis gaivius vandens žaliai mėlynus tonus ir žemišką mokos atspalvį. Šilti rudi tonai sušvelnina šaltus šviesiai mėlynus tonus – taip sukuriama jauki, harmoninga aplinka. Patarimas: šie spalvų deriniai ilgina kambarį. Nespalvoti, pilki pagrindai atrodo toliau nei yra, o spalvoti tonai vaizdą artina.

 

 

Paviršių ir akcentų spalvų deriniai

Pasirinktą pabrėžti kambario plotą galima padengti savo mėgstamiausia spalva arba suprojektuoti pagal naujausias dizaino mados tendencijas. Akcentas prasmingas tik tuomet, kai norime kažką pabrėžti. Akcentas leidžia išryškinti norimą patalpų elementą, kambarį galima optiškai pakeisti, atkreipti dėmesį į tam tikrą kambario detalę, baldą. Fonas turi likti tarsi antras planas. Fono ir akcento atspalvių dermė – labai paprastai ir lengvai įgyvendinamas reikalas. Fonui tinka šviesios pastelinės spalvos ir balta – dideliems plotams. Akcentams reikia rinktis itin ryškias arba tamsias spalvas. Pagal savo skonį galite derinti labai kontrastingus arba visiškai artimus atspalvius. Derinant spalvas, kuriant dizainą, labai svarbu laikytis proporcijų. Jei ryškia spalva bus padengtas didelis plotas, kitos spalvos bus nuslopintos. O ryškus akcentas – kaip tik tinkamas ryškios spalvos kiekis, nes atgaivina švelnesnius foninius tonus. Taigi dominuojančias spalvas naudokite labai saikingai. Vadovaukitės paprasčiausia „trys viename“ taisykle – 1 siena ryški, o kitos trys – padengtos šviesiais atspalviais.