Kurkime nuotaiką spalvomis

Rinkdamiesi atitinkamus atspalvius, galite kurti patalpų atmosferą ir keisti jų poveikį. Svarbu, kad spalvos derėtų prie interjero ir prie pasirinkto stiliaus. Šiuo atžvilgiu spalvų pasirinkimui nustatomos ribos, pavyzdžiui, jei kambario interjeras jaunatviškas, drąsus, netiks elegantiškos sienos.

Elegantiškumas

Idealiai tinka balta, kreminė, smėlinė, pilka, ruda arba tamsiai mėlyna spalvos. Prie šių spalvų puikiai dera sidabro ir rudi, metalo žvilgesio efektai – kaip akcentai. Jie pabrėžia patalpos eleganciją.

Vėsa

Tokią atmosferą sukursite pasirinkę pilką, mėlyną, šviesiai žalią, melsvą vyšninę arba antracito spalvas. Sidabro ir vyšninės spalvos, metalo žvilgesio efektai kaip akcentai dar labiau pabrėš šį poveikį.

Prabangumas

Kuriant prabangos įspūdį, geriausia rinktis kilmingus raudonus, pilkus ir tamsiai mėlynus atspalvius. Moka, smėlio arba tamsiai violetiniai tonai labiausiai tinka akcentams. Aukso ir sidabro metalo žvilgesio efektai – baigiamasis prabangios atmosferos potėpis.

Jaukumas

Kuriant jaukią aplinką, vyrauja šiltos spalvos ir harmoningi deriniai: šiltos geltona ir oranžinė, šilti raudoni, alyviniai, žali atspalviai. Taip pat rudi tonai, kurie, derinami, pavyzdžiui, su smėline spalva, suteikia aplinkai daug šilumos ir jaukumo.

Ramybė

Tokią atmosferą kurkite pasirinkdami smėlio, rudus žemės ir švelnius, šviesiai žalius bei mėlynus atspalvius. Derindami šias spalvas, pavyzdžiui, smėlinę ir rudą, sukursite ramią nuotaiką, o žalios ir mėlynos derinys teiks gaivumo jausmą.

Jaunatviškumas

Tokią atmosferą padės sukurti akį rėžančios, drąsios spalvos, pavyzdžiui, citrininė, žalsvai mėlyna, žalia, oranžinė arba rožinė. Šiuolaikiški spalvingi deriniai, tarkim, citrininė su žalsvai mėlyna, jaunatvišką atmosferą daro dar ir itin madingą.

Švelnumas

Balta, alyvinė, kreminė, rožinė arba pastelinė žalia kuria švelnų, moteriškumu dvelkiantį patalpos charakterį. Subtiliausiai atrodys baltos ir kreminės spalvų derinys.

Giedrumas

Geltona, žalsvai gelsva, pavasario žalumos ir oranžinė – tai tinkamiausios spalvos giedrai aplinkai kurti. Giedros įspūdį dar sustiprinsite derindami, pavyzdžiui, geltoną su žalia.

Natūralumas

Gamta mums asocijuojasi su vandeniu, gaiviu oru, pievomis ir miškais. Todėl, siekdami natūralumo, rinkitės mėlyną, žalią, baltą spalvas, taip pat rudus žemės atspalvius, smėlinę. Šių spalvų deriniai perteikia harmoniją ir asocijuojasi su natūralumu.