Kas žinotina apie emalinius dažus

Tinkami emaliniai dažai

Yra gausybė įvairiausių emalinių dažų ir pačių įvairiausių pagrindų. Toliau pateikiama rekomendacijų, kaip tinkamai pasirinkti emalinius dažus.

Akriliniai emaliniai dažai arba emaliniai dažai sintetinių dervų pagrindu

 

Emaliniai dažai skirstomi į dvi grupes: akrilinius ir sintetinės dervos (vadinamuosius alkidinės dervos emalinius dažus). Tai organiniai produktai, kurių skirtingas rišiklis, todėl ir jų savybės skirtingos. Akrilinių emalinių arba vandeniu skiedžiamų emalinių dažų savybės: silpno kvapo, greitai džiūsta, negelsvėja, atsparūs UV spinduliams, lengvai dengiami, įrankiai plaunami vandeniu. Sintetinės dervos emalinių dažų savybės (tirpiklių pagrindu): ilga rišimosi trukmė, gerai sklidūs, paviršiai gaunami labai kieti ir atsparūs įbrėžimams, todėl labai tinka didelių apkrovų veikiamiems paviršiams. Kokį produktą pasirinkti, priklauso nuo to, kokių savybių dažų pageidaujate.

 

 

Patarimas, kaip dengti emalinius dažus

 

Prieš dažant emaliniais dažais, reikia patikrinti ir paruošti pagrindą. Pagrindas turi būti švarus, sausas, išlaikantis apkrovą. Pagrindą reikia nušlifuoti, kad paviršius būtų šiurkštus ir pagerėtų sukibtis. Priklausomai nuo to, koks emalinių dažų pagrindas: vanduo ar tirpiklis, pasirenkamas ir skirtingas dengimo įrankis. Tinkamu įrankiu gausite nepriekaištingą rezultatą. Daugiau informacijos apie tai žr. lakavimo įrankiai.

 

 

Specialūs emaliniai dažai

 

Be įprastinių baltų ir spalvotų emalinių dažų, yra specialios paskirties produktų. Šių emalinių dažų pagrindas arba vanduo, arba tirpiklis. Emaliniai langų ir durų dažai labai gerai padengia briaunas ir yra labai tvirti. Emaliniai radiatorių dažai labai atsparūs karščiui: iki +100°C. 

 

 

Patarimas dėl medžiagų

 

Šiandien esama klasikinių emalinių dažų ir tokių, kuriais dengiamas grunto, tarpinis ir baigiamasis sluoksnis. Tai padeda taupyti laiką ir pinigus. Prieš pirkdami pasidomėkite, kokie produktai tinka jūsų pagrindui ir paskirčiai.

 

 

Dar vienas patarimas

„Alpinos“ komanda paruošė jums praktinius patarimus, kaip dažyti sienas.

Rekomenduojami produktai