Kas žinotina apie dažyves

Dažyvė – tai skaidri danga, neuždengianti pagrindo. Mediena dažniausiai dengiama dažyve, nes ji apsaugo, bet palieka matomą medienos tekstūrą.

Medienos apsauga

Neapdorotą medieną, kad būtų apsaugota ir ilgai tvertų, būtina padengti apsaugos priemonėmis. Pastato išorės mediena yra ypač veikiama drėgmės ir kitų veiksnių – tai gali suardyti ją ar jos sudėtines dalis. Apsauginės dangos turi apsaugoti medieną nuo saulės poveikio (UV spindulių), drėgmės, vabzdžių, mėlynojo ir kitų grybų. Be to, kad saugo nuo saulės, vėjo ir lietaus, dažyvė natūraliai pagražina ir atnaujina medines konstrukcijas. Neapdorotą išorės medieną, norint apsaugoti nuo minėtųjų grybų, pirmiausia reikia impregnuoti medienos gruntu „Alpina Grundierung für Holz“.

Medienos rūšys

Mediena brinksta ir traukiasi, tai reiškia, kad, veikiant drėgmei, ji juda. Ši būdinga medienos savybė daugeliui konstrukcinių elementų yra žalinga. Ypač langams ir durims. Taigi, siekiant išlaikyti jų formą nepakitusią, šiuos elementus būtina apsaugoti nuo drėgmės poveikio. O štai tvoroms tinka ir vidutinio intensyvumo apsauga nuo drėgmės, nes medienos brinkimas ir traukimasis tokių konstrukcinių elementų nesuardo, neriboja jų naudojimo galimybių.

Dažyvių savybės

Dažyvių būna trijų rūšių: plonasluoksnės, vidutinio storio ir storasluoksnės. Kiekviena rūšis turi savo paskirtį.

Plonasluoksnės dažyvės

Skysta medžiaga giliai įsiskverbia į medieną ir paviršiuje nesudaro plėvelės. Dažyve padengtas sluoksnis neaižėja, todėl remontas būna lengvas ir greitas. Ši dažyvė idealiai tinka nepastovių matmenų konstrukciniams elementams (nuo drėgmės neišbrinkstantiems ir nesusitraukiantiems), kaip antai: tvoroms ir apkaloms.

Vidutinio storio sluoksniu dengiamos dažyvės

Medžiagos konsistencija – tarp tirštos ir skystos. Šios dažyvės į medieną įsiskverbia giliau negu storasluoksnės ir praleidžia mažiau drėgmės negu plonasluoksnės dažyvės. Idealiai tinka santykinai pastovių matmenų konstrukcinių elementų apsaugai, kaip antai: palangių ir fachverkų.

Storasluoksnės dažyvės

Tiršta, plėvelę sudaranti medžiaga, apsauganti pagrindą nuo drėgmės sugerties. Idealiai tinka pastovių matmenų konstrukciniams elementams: langams ir durims.

 

 

Emaliniai dažai ir lakai medienai

Priklausomai nuo konstrukcinio elemento rūšies, galima dengti emaliniais dažais arba lakais. Šiems emaliniams dažams būdinga labai gera dengiamoji geba ir didelė spalvų įvairovė. Papildomos informacijos apie emalinius dažus ir lakus žr. prie atitinkamų produktų aprašų.

Rekomenduojami produktai