Emalinių dažų likučiai: atliekų tvarkymas, laikymas ir t. t.

Ką daryti su emalinių dažų likučiais po remonto?

Ilgainiui sienų ir emalinių dažų likučių susikaupia vis daugiau. Jie laikomi rūsiuose, garažuose arba kitose patalpose ir užima vietos. Pateikiame keletą patarimų, kaip teisingai tvarkyti tokių medžiagų likučius ir juos laikyti.

Atliekų tvarkymas

Emaliniai dažai, kurių atliekas norite sutvarkyti, skirstomi į akrilinius (vandens pagrindu) arba sintetinės dervos (tirpiklio pagrindu).

Akrilinių emalinių dažų atliekų tvarkymas.

Šių atliekų tvarkymas pirmiausia priklauso nuo to, ar dažai sudžiūvę, ar dar skysti. Sudžiūvusius emalinių dažų likučius galima tvarkyti kaip buitines arba statybines atliekas. Skystus, nesukietėjusius emalinių dažų likučius galima išvežti į atliekų surinkimo vietas arba mobilųjį pavojingų medžiagų surinkimo punktą – kaip senus emalinius dažus. Jei to padaryti neįmanoma, nuimkite dangtį ir palikite džiūti atokiai nuo vaikų. Į produktą įmaišius šiek tiek gipso ar cemento, džius greičiau.

Emalinių dažų sintetinių dervų pagrindu atliekų tvarkymas

Visus emalinių dažų (tirpiklių pagrindu) likučius būtina išvežti į atliekų surinkimo vietas arba mobilųjį pavojingų medžiagų surinkimo punktą, nesvarbu, ar jie skysti, ar sudžiūvę.

 

 

Praktinis patarimas, kaip laikyti

Emalinių dažų likučius reikia laikyti sandarioje pakuotėje vėsioje vietoje, bet ne šaltyje. Emalinių dažų likučius visada laikyti sandariai uždarytoje gamintojo pakuotėje.

Laikymo ir tinkamumo naudoti trukmė

 

Galima emalinių dažų laikymo trukmė (vėsiai, ne šaltyje) priklauso nuo to, ar pakuotė buvo praimta, ar dar nepraimta. Medžiagos laikymo trukmė, jei pakuotė nebuvo praimta, dažniausiai 24 mėn. Praimta pakuotė tinkama naudoti apie vienerius metus po pirmo jos atidarymo. Emalinių dažų sintetinių dervų pagrindu tinkamumo naudoti trukmei pasibaigus, jie labai sutirštėja ir todėl nebetinkami naudoti. Tokiais atvejais medžiagą reikia sutvarkyti kaip atliekas.

Rekomenduojami produktai