Dekoratyvieji akcentai

 

Dekoratyviąsias medžiagas naudokite norėdami pabrėžti tam tikrą patalpos elementą, atkreipti į jį dėmesį. Tai gali būti visa siena, jos dalis ar tam tikras architektūrinis elementas.Visos kitos sienos dažomos prie minėtųjų elementų derančio atspalvio dažais.

Dekoratyviosios medžiagos ypatingos – jos išsiskiria ne tik spalva, bet ir paviršiaus faktūra. Jeigu norite derinti sodrias spalvas ir paviršių faktūras, galite pasirinktus dekoratyviuosius produktus nudažyti. Pavyzdžiui, faktūriniais dažais „Alpina Linie Effekt“ – tai balti dažai, ant sienos sukuriantys taurų linijų piešinį, kurį galima pabrėžti spalvotais sienų dažais arba įspūdingais metalo atspalviais. Dekoratyviuosius akcentus galima derinti su sienų dažais parenkant tą patį atspalvį, kuriant harmoniją arba kontrastą. Paprastai tinkamiausias šviesus paviršiaus atspalvis, atitinkantis dekoratyviojo akcento atspalvį. Būkite tikri, kreminis ir šviesiai pilkas atspalvis yra tokie neutralūs, kad dera praktiškai prie visų spalvų, nesvarbu, ar derinami prie kitų sienų dažų, ar akcentų.

 

 

Alpina Beton Effekt

Itin drąsų ir madingą akcentą galima gauti naudojant medžiagas, sudarančias betono įspūdį. Taip sukuriama švari, lakoniška loftų erdvė. Derinys su sodriais sienų dažais, pvz., raudona, – tikra žvilgsnio vilionė. Naudojant tokį derinį, pravartu įterpti trečią, šviesų ir neutralų paviršiaus atspalvį, sušvelninantį kontrastingą poveikį, pvz., šviesiai pilką. Betono įspūdis labai lengvai sukuriamas naudojant „Alpina Beton Effekt“.

Auksas

Nepaprastą išskirtinį akcentą ant sienos paviršiaus galima sukurti naudojant aksomo žvilgesio auksinę spalvą. Tai pasiekti padės dažai, suteikiantys metalo efektą – „Alpina Metall Effekt“. Prie jų dera kuklūs, elegantiški atspalviai: ir šviesūs, ir tamsūs. Jeigu jums patinka spalvingumas ir išraiškingumas, papildomai galite derinti su uogų arba violetiniais atspalviais.

Balta spalva ir paviršiaus faktūra

Patalpų apipavidalinimas baltomis spalvomis – tai žavinga ir absoliučiai tauru. Naudojant baltų sienų dažų ir baltų faktūrinių dažų derinį, akcentas – išryškinta paviršiaus faktūra. Rezultatas – elegantiška paviršių žaismė.

Patarimas – išraiškingai pabrėžti sienas kaip akcentą

Ar nudažyta įprastiniais dažais, ar dažais, kuriančiais tam tikrą efektą, siena ypač gerai bus matoma kaip akcentas, tinkamai ją įrėminus. Apklijuokite sienos kraštus 4 cm pločio lipniąja juosta (lipde) – taip liks nenudažyti sienų kraštai. Rezultatas – baltas rėmas. Dėmesio! Nudažę lipdę nuimkite iškart, kol siena dar drėgna, antraip dažai ties vidiniu rėmo kraštu gali sutrūkinėti.

Rekomenduojami produktai