Dažyvių likučiai: atliekų tvarkymas ir laikymas

Ką daryti su dažų likučiais?

Ilgainiui susikaupia įvairių dažų likučių. Jie laikomi, kol pagaliau nusprendžiama jų atsikratyti. Pateikiame jums keletą patarimų, kaip teisingai tvarkyti ir laikyti tokias medžiagas.

Atliekų tvarkymas

Dažyves, kurių norite atsikratyti, pirmiausia reikia surūšiuoti pagal tai, ar jos pagamintos vandens, ar tirpiklių pagrindu.

Vandeninių dažyvių atliekų tvarkymas

 

Sudžiūvusius vandeninių dažyvių likučius galima tvarkyti kaip buitines arba statybines atliekas. Skystus, nesudžiūvusius dažyvių likučius galima atiduoti perdirbti arba išvežti į pavojingų medžiagų surinkimo vietas. Jei tai neįmanoma, nuimkite dangtį ir leiskite medžiagai sudžiūti. Pridėjus į medžiagą šiek tiek gipso arba cemento, ji sudžius greičiau. Atidarytą pakuotę saugokite nuo vaikų.

 

 

Tirpiklinių dažyvių atliekų tvarkymas

 

Reikia stengtis sunaudoti visą tirpiklinės dažyvės kiekį, kad nieko neliktų. Tokių medžiagų atliekas tinkamai sutvarkyti nelengva. Sudžiūvusius dažyvių likučius galima tvarkyti kaip buitines arba statybines atliekas. Skystus, nesudžiūvusius likučius reikia atiduoti perdirbti arba išvežti į pavojingų medžiagų surinkimo vietas.

 

Patarimai, kaip laikyti dažyvių likučius

Dažyvių likučius visada reikia laikyti originalioje, sandarioje pakuotėje, vėsioje vietoje, bet ne šaltyje. Sužinoję iš kitų informacijos šaltinių, kad dažyves galima perpilti į mažesnes, sandarias pakuotes, pasirūpinkite, kad būtų aišku, kokios tai medžiagos likučiai. Būtina saugoti nuo vaikų. Užrašo gali nepakakti, nes maži vaikai nemoka skaityti, o nedideli indeliai gali jiems priminti stiklainį uogienės.

Dar vienas patarimas

Tokių pat taisyklių reikia laikytis, tvarkant ir laikant medienos aliejų, laką ir spalvotą laką. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai, koks medžiagos pagrindas: vandens ar tirpiklio.

Rekomenduojami produktai