Dažymas emaliniais dažais – ne tik sienų dizainas

Jei be sienų į spalvos koncepcijos aprėptį įtraukiamos ir durys bei baldai, rezultatas – puikus patalpos dizainas. Svarbu išlaikyti paskirų spalvotų paviršių santykį. Pasirinkus baltą arba šviesų pastelinį atspalvį sienoms, galima, pavyzdžiui, sodriomis baldų ir aksesuarų spalvomis išryškinti akcentus. Taip pat galima sienų dažų spalva nudažyti stalą arba kėdes. Tik reikia atkreipti dėmesį, kad antra spalva sudarytų subalansuotą atsvarą.

Sienų dažų ir emalinių dažų spalvų derinimas

Kokios spalvos durys ir baldai? Jei jie neutralios arba baltos, pilkos, smėlinės spalvos, sienų dažų spalvų pasirinkimas beribis. Su pilka ir balta labai gražiai dera raudonos ir tamsiai mėlynos spalvos akcentai.

Vieno atspalvio derinys

Pasirinkę pagrindinę dažų spalvą, derinkite šviesų atspalvį su tamsiu. Pavyzdžiui, sienos – pastelinės geltonos, durys, stalas arba kėdės – sodrios, saulės geltonumo spalvos. Kitas variantas: sienoms – kreminiai arba smėliniai atspalviai, durims – tamsesni rudi atspalviai.

Kontrastų kūrimas

Derinant dvi ryškias, skirtingas spalvas, gaunamas kontrastas. Natūralų šviežumą kuria mėlyna ir žalia: tamsiai mėlyni emaliniai dažai lentynoms ir šviesiai žalios spalvos sienų dažai.

Įvairiaspalviai akcentai

Baldus nudažykite skirtingomis, ryškiomis spalvomis. Pavyzdžiui, vidutinio sodrumo mėlyna, pavasario žalumos ar tamsiai rožine. Įspūdinga spalvų žaismė geriausiai atsiskleidžia, kai aplinka neutrali, baltos spalvos. Galimi ir kiti deriniai. Svarbiausia, kad spalvos būtų ryškios.

Akcentų išryškinimas

Akcentai išryškinami rinktiniais baldais. Spalva tikslingai išskiriama, tam itin tinka emaliniais dažais padengti baldai. Įspūdinga: žalios spalvos baldai, violetinės spalvos sienų dažai.

Spalviniai intarpai

Kai patalpos viena siena yra akcentinė, o kitos – šviesių spalvų, aksesuarai, pavyzdžiui, paveikslų rėmai, dažomi akcentinės sienos spalva. Ant šviesių sienų jie atrodys kaip nuotaikingas spalvinis intarpas.

Rekomenduojami produktai