„Alpinos“ įrankiai

Pagrindiniai įrankių pasirinkimo principai

 

Dažniausiai paprasti įrankiai paperka maža kaina. O darbo rezultatai, palyginti su rezultatais, kai dengiama aukštos kokybės įrankiais, ne tokie puikūs. Į ką verta atkreipti dėmesį?

Aukštos kokybės teptukai: juose daugiau šerių negu įprastiniuose. Dėl to jie sugeria daugiau medžiagos, ji geriau paskirstoma ant dengiamo paviršiaus ir gaunama lygesnė faktūra.

Teptukai emaliniams dažams vandens pagrindu (akriliniai emaliniai dažai): tokių teptukų šeriai pagaminti iš sintetinės medžiagos. Nenaudoti įprastinių teptukų emaliniams dažams vandens pagrindu.

Voleliai emaliniams dažams vandens pagrindu (akriliniai emaliniai dažai): šių volelių plaukeliai labai trumpi arba voleliai pagaminti iš porolono. Tik dengiant tokiais specialiais voleliais, gaunamas lygus paviršius.

Voleliai faktūriniams paviršiams (fasadams): tokių volelių plaukelių ilgis 18–23 mm. Fasadui nudažyti reikia daug medžiagos, ilgi plaukeliai paskirsto medžiagą po faktūrą. Toks volelis ant lygių paviršių palieka specifinę faktūrinę volelio žymę.

Voleliai lygiems paviršiams (vidaus sienoms): tokių volelių plaukelių ilgis 13–15 mm. Ilgesni plaukeliai sugeria daugiau medžiagos negu trumpi. Darbas greičiau baigiamas, be to, sukuriama specifinė volelio faktūra. Dengiant absoliučiai lygiai nušlifuotas sienas kartais reikia naudoti volelius su trumpesniais negu 13 mm plaukeliais.

Glaistyklės: idealu, jei jos pagamintos iš aukštos kokybės plieno ir yra truputį elastingos. Jos nerūdija, leidžia dirbti ilgai ir nepavargstant.

Alpina Roller

Voleliai, skirti dažyti ir tinkuoti, puikiai tinka visiems „Alpinos“ vidaus ir išorės dažams. Aukštos kokybės poliamidiniai plaukeliai gerai sugeria medžiagą ir ją paskirsto, gaunamas tolygus dažų sluoksnis ir faktūra.

Alpina Spezialroller

Puikiai tinka dengti serijos „Alpin Effekt“ dažus, taip pat sienų dažus. Aukštos kokybės nailoniniai plaukeliai tolygiai padengia dažus ir faktūrines medžiagas – gaunama smulki, vienoda volelio faktūra. Šių volelių būna ir nedidelių dydžių, tinkamų mažiems paviršiams, taip pat sunkiai pasiekiamoms vietoms, pavyzdžiui, kampams ir briaunoms.

Alpina Effekt-Kelle

Dekoratyviai apipavidalinti dažais su efektais ir faktūriniais dažais. Lanksčia mente nuapvalintais kraštais labai lengva individualiai apipavidalinti sienas.

Alpina Bürste

Dekoratyviai apipavidalinti dažais su įvairiais efektais ir faktūriniais dažais. Specialiai sukurtas serijai „Alpina Effekt“ (pvz., „Alpina Impression Effekt“). Idealiai tinka dengti visus sienų dažus. Aukštos kokybės poliesterio šeriai leidžia optimaliai dengti ir gauti atitinkamą šepečio faktūrą.

Alpina Effekt-Kamm

Taurioms faktūrinėms linijoms gauti. Vertikalioms, horizontalioms, banguotoms linijoms dengti ir absoliučiai individualiems paviršiams formuoti. Aukštos kokybės poliesterio šeriai lengvai leidžia paviršiui suteikti faktūrą.

Dar vienas patarimas

„Alpinos“ komanda paruošė jums praktinius patarimus, kaip dažyti sienas.